Вчені починають випробування нових ліків проти старіння – ПРИАЗОВСЬКЕ СЬОГОДНІ

Вчені починають випробування нових ліків проти старіння

Під час випробувань цей препарат буде введений десяти дорослим і здоровим людям-добровольцям

Вчені-медики з Вашингтонського університету, Сент-Луїс, США, і університету Кейо, Японія, проводять остаточну підготовку до старту проведення масштабних клінічних випробувань нового препарату, основне призначення якого – значне продовження життя людини, повідомляє ЗАПОРІЖЖЯ.

Відповідно до попередніх планів керівників проекту початок випробувань намічено на початок-середину липня, разом з тим, відповідно до вимог законодавства Японії, “зелене світло” на них повинен дати Комітет з етики досліджень (Research Ethics Committee) університету Кейо.

На етапі клінічних випробувань буде оцінена ефективність дії препарату і його безпеку для організму людини. Дослідження новітнього препарату на основі речовини мононуклеотида нікотинаміду (nicotinamide mononucleotide, NMN) вже були випробувані на тваринах і продемонстрували істотні позитивні зміни в динаміці розвитку процесів старіння. Повідомляється, що під час випробувань цей препарат буде введений десяти дорослим і здоровим людям-добровольцям.

В ході вже проведених експериментів дослідницька група під керівництвом експерта з геронтології професора Сінітіро Імаі з Вашингтонського університету зуміла показати, що речовина NMN активізує гени, відповідальні за вироблення білка сиртуїну, відомого своїм омолоджуючим ефектом на організм і прозваного “еліксиром молодості”. Як показала серія експериментів з лабораторними мишами, проведених групою професора Имаи раніше, білок сиртуїн дійсно демонструє здатність відсувати вікові зміни, які проявляються в зниженні метаболізму і зору. І не тільки…

В ході своїх експериментів вчені досліджували мишей, “запрограмованих на виробництво” сиртуїну, при цьому у частини мишей таке перевиробництво було по всьому організму, а у інших – лише в певних тканинах. Тут вчені прийшли до цікавого висновку: як виявилося, для збільшення тривалості життя принципово важливо, щоб сиртуїн був активний саме в області мозку. Цікаво, що збільшення терміну життя в цьому випадку було точно таким, як і у звичайних мишей, підсаджених на низькокалорійну дієту. Зате якщо рівень сиртуїну в мозку підвищувався, миші могли їсти що завгодно і коли завгодно: термін їх життя все одно продовжувався.

Подальші дослідження показали, що подовження життя супроводжувалося комплексом фізіологічних і поведінкових особливостей: миші були активнішими ночами (тобто тоді, коли їм і належить бути активними), у них зростала температура тіла і обсяг витрачається кисню, поліпшувався тонус м’язів, при цьому днем вони засипали швидше і спали міцніше. Нарешті, ці зміни, а також відчутний приріст терміну життя спостерігалися і у самців, і у самок. За свідченням пана Імаі і його колеги, довголіття самок збільшилася на 16%, у самців – на 9%. якщо співвіднести з тривалістю життя людини, то, відповідно, жінка з такими змінами в організмі цілком може дожити до ста років, а середньостатистичний “мінімум” для чоловіків, без особливої напруги і дієт, досягне вісімдесяти.

Вчені також зазначили, що у мишей з підвищеним вмістом сиртуїну в мозку вищим виявився і поріг опірності онкологічним захворюванням. Що ж стосується ключового питання – старіння, то тут дуже важливо відзначити, що був зафіксований зсув моменту запуску процесів старіння, але не розтягувався в часі його ритм. Простіше кажучи, старіння саме по собі не сповільнювався, але починалося помітно пізніше. Згодом в зв’язку з цим сиртуїн охрестили “джерелом молодості”.

Отримані висновки – тільки частина масштабних досліджень, вже закінчених Имаи і його групою. Дослідники пішли далі і спробували визначити, яка саме область мозку мишей реагує на сиртуїн найбільш активно, відсуваючи процес старіння. В результаті пошуку було з’ясовано, що такими ділянками є дорсолатеральних і латеральні ядра гіпоталамуса (відділу мозку, що приймає найактивнішу участь в регуляції обміну речовин. Латеральні ядра гіпоталамуса, як відомо, є регуляторами харчової поведінки. Як виявилося, сиртуїн підвищує чутливість нейронів до орексина, нейропептідних гормонів, що впливає, в свою чергу, на обмін речовин і беруть участь в регуляції циклу сну і неспання.

Разом з тим, за словами вчених, спільна дія сиртуїну і орексину стала причиною стимулювання інтенсивних сигналів, які гіпоталамус посилає м’язам. Ці сигнали стимулюють фізіологічну перебудову м’язової тканини, що змінює її метаболізм і уповільнює процес старіння, що виявляється перш за все в м’язах.

Зрозуміло, факт уповільнення старіння в ході експериментів спостерігався не тільки в м’язах, але і відносно всієї фізіологічної картини. Таким чином, група Імаі надала вельми вагомі аргументи на користь того, що білок сиртуїн і процес старіння пов’язані між собою найбезпосереднішим чином. І на сьогодні тепер потрібно з’ясувати, чи буде подібний ефект спостерігатися і щодо людини.

Результати першого етапу клінічних випробувань дозволять вченим відповісти на питання, чи є речовина NMN безпечним для людини. При відсутності будь-яких побічних ефектів, дослідники зможуть приступити до головної мети експериментів: оцінці того, чи судилося препарату зіграти для людства роль довгоочікуваного “еліксиру молодості”.

 

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель: “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Выбран самый красивый мужчина в мире

Крупнейший секс-скандал в истории США

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Назван самый сексуальный холостяк Земли

Как снять головную боль за несколько минут?

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Leave a comment

Your email address will not be published.


*